четвер, 30 січня 2014 р.


Десять порад як зберегти свій зір

Щоб зберегти зір, треба суворо дотримуватися головного у всіх хвороба правила: не запускати хворобу, яка на початку піддається найпростішому лікуванню. З-поміж інших орган зору, можна сказати, найдорожчий, тим більше треба намагатися захищати його від буль-яких хвороб.
* Уникати вітру й яскравого освітлення – як сонячного, так і штучного.
* Ніколи не читати лежачи.
* Не втомлювати дуже очі при посилених заняттях, давати їм відпочити. Ця порада стосується слабких очей і навіть цілком здорових, але не хворих, які мають перебувати у цілковитій бездії до повного видужання. Здорові ж, молоді очі ніколи не повинні залишатися бездіяльними тривалий час: мало того, що вони будуть просто дивитися, потрібно, щоб очі мали посильну працю, щоб тренувалися на будь-якій, навіть дрібній роботі – читанні, писанні навіть найдрібнішого шрифту. таким чином утримувані очі навіть до глибокої старості не потребують окулярів. Зберігши до старості очі, не варто полишати дрібної роботи, тому що вони ослабнуть і почнуть гірше бачити. Але слід пам’ятати: тренуючи зір, не слід перевтомлюватися.
* Необхідно щодня вмиватися літньої водою не тільки вранці, але й увечері, промиваючи очі при втомі, також після сліз, повертаючись із прогулянку у вітряну погоду.
* Ніколи не сідати проти світла, а так, щоб світло падало із лівого боку, а не правого.
* Найкращий абажур для очей – це білий матовий, або світло-блакитний, найшкідливіші – білі матові із різноманітними смугами та малюнками, а також темно-сині та зелені. Працюючи при лампі, добре прикривати її аркушем паперу, щоб уберегти очі від жару.
* Короткозорі, одягаючи окуляри, за допомогою яких добре бачать вдалину, не повинні застосовувати їх для роботи.
* Виходячи із тепла на холод, треба намагатися прижмурувати очі хоч на половину, щоб вони не відчували різкого переходу із тепла на холод.
* Ніколи не слід братися за читання або роботу відразу, як прийшли з вулиці, особливо у холодний і вітряний час, також ніколи не треба працювати відразу після обіду.
* Ніколи не починайте щось робити вранці, не вмившись.

Немає коментарів:

Дописати коментар